1 квітня учні 2 класу відвідали етнографічний музей козацький хутір «Галушківка», розташований в Петриківському районі Дніпропетровської області.
На початку екскурсії зустрів нас козак на коні. Це не марево це справжній козак! Ще кілька десятків метрів і ось вже хутір Галушківка. Біля воріт нас зустрічає хлібом і сіллю господиня і сердечно нас запрошує до козацького хутору.
Тут, на мальовничих берегах Дніпра в кінці XVII століття козаки, які в той час освоювали територію Дикого Поля, вирішили заснувати хутір. Спочатку хутір Галушківка був частиною Самарської паланки, а потім його визначили в Протовчанську паланку легендарної Запорізької Січі. З XIX століття до наших днів збереглося безліч зразків господарських та житлових будівель, зведених з дерева.
Ми побачили на козацькому хуторі макет старовинного укріплення з високими сторожовими вишками, три відновлені селянські садиби, побудовані в XIX столітті. У першій садибі працює корчма. Тут нас пригощали істинно козацькими стравами: гарячий ароматний куліш, ситний дивень, вареники з різноманітними начинками, традиційний узвар. Також у першій садибі ми побували у музеї сільського побуту, в якому експонуються національні старовинні костюми, посуд. Перлина зборів - колекція козацької бойової зброї: шаблі, бомбарда, пістолі, фальконет. У другій садибі знаходиться будинок місцевого художника, який прославився майстерністю петриківського розпису. Екскурсія до козацького стану, катання на конях, стрільба з лука та арбалета – це те небагате, що побачили і в чому прийняли ми участь.