Дніпровський ліцей № 70 Дніпровської міської ради

 







----------------------------------------------------

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Дистанційне навчання: жорсткий тест або хороша можливість?

22.04.2020
Дистанційне навчання: жорсткий тест або хороша можливість?

 
Дистанційне навчання - серйозний виклик для дітей та батьків, жорсткий тест на ступінь самостійності і відповідальності дітей, на вміння організовувати своє життя і керувати нею, на сформованість вміння вчитися і навчально-пізнавальної діяльності.
При цьому дистанційне навчання можна сприймати і позитивно - як можливість для дитини, особливо старшокласника, вчитися самому швидше, ніж в школі
Психологи дають батькам кілька практичних порад:
Важливий діалог і шанобливе, доброзичливе спілкування, щоб дитина сама прийняла рішення, що вона буде виконувати завдання вчителя.
Обговоріть з дитиною, що ій допоможе і що може перешкодити. Нехай вонанапише своїнаміри на папері. Власне рішення, зафіксоване письмово, стане для школяра психологічної опорою, до якої можна звертатися. Воно відрізняється від обіцянки батькам, тобто зовнішній системі управління життям, в якій переважає відповідальність дорослих.
В кінці кожного дня докладно обговорюйте з дитиною що вийшло, а що поки ні.
Для розуміння успіхів і труднощів задавайте відкриті питання, звернені до конкретного досвіду: що, як, для чого, навіщо, що відчував, як це вийшло чи не вийшло і т.д. У свою чергу давайте дитині розгорнутий позитивний зворотний зв'язок: опишіть конкретний успішний досвід дитини, висловіть радість, захоплення, повагу. І не шкодуйте обіймів.
Більшість школярів погано почувають час і не вміють його планувати. Допоможіть дитині скласти план на кожен день, а ввечері детально його проговорити і подумки прокрутити «відеофільм» завтрашнього дня. Важливо, щоб у школяра перед очима був годинник і таймер, який фіксував би закінчення запланованого періоду. Корисно розбити роботу на відрізки по 15-20 хвилин (у важких випадках - до 7-10 хвилин), між ними робити п'ятихвилинну перерву, в який можна займатися чим завгодно.
Без зовнішніх стимулів і санкцій, узгоджених з дитиною, не обійтися.
Наприклад, один п'ятикласник домовився з батьками про те, що йому через 45 днів куплять акваріум з рибками, про які він давно мріяв. Договір склали письмово, а невиконання його умов віддаляло виконання мрії ще на один день. Прагнення до навчання чарівним чином зросла.
Дуже важлива організація робочого місця.
Все необхідне повинно бути в зоні доступності руки, в той час як мобільний телефон та інші гаджети - поза робочої зони. Експериментально доведено: якщо смартфон знаходиться в зоні досяжності, нехай навіть у вимкненому стані, дитина набагато гірше вирішує математичні задачі в порівнянні з ситуацією, коли смартфон лежить в іншій кімнаті.
У вас все вийде!