Психологічні аспекти коронавіруса

17.03.2020
Психологічні аспекти коронавіруса

Для того щоб теперішня складна ситуація, стала розвиваючою для нашої психіки, дозволила нам не тільки адаптуватися, а й стати глибше, треба врахувати наступне.

Існує 3 види загроз: внутрішня, зовнішня і фобія

• Внутрішня –це дивні і незвичні відчуття в тілі, в тому числі біль.

• Зовнішня - це , наприклад, такі як напад собаки, начальник загрожує звільненням або дзвінок у двері в 3 години ночі, коли Ви спите.

• Фобія - це не явна загроза, яка починає асоціюватися з чимось зловісним.

На будь-яку з цих загроз у людини працює сигналізація:

Симпатична нервова система після оцінки небезпеки практично миттєво включає сигнал тривоги. Тоді у людини починає прискорюватися пульс і дихання, появляється тремтіння і підвищення тиску і пітливість.

Зростаюче збудження підштовхує спочатку вибрати, а потім приступити до 3 –х стратегій:  бити (агресивно на все реагувати), бігти (панікувати) або замирати (заперечувати небезпеку).

Знизити рівень напруги допомагають:

По-перше, дихальні техніки

1.Дихаємо, концентруючись на відчуттях в тілі. Відчуваємо при диханні центр, що знаходиться в животі на 2 пальці нижче пупка.

Починаємо дихання з видиху.

2.Дихання 4х4х4. Гучний видих всім тілом, рахуючи до чотирьох, затримка дихання і вдих з послідующім гучним видихом. Кожен видих, затримку, вдих робимо, подумки рахуючи до чотирьох.

3. Дихання по квадрату

4. Співайте пісні, на небезпеку ми реагуємо, і диханням, а за допомогою співу спазм піде і наше дихання, і легкі відновляться.

Марші і мажорні композиції позитивно впливають на наш емоційний фон, пробуджуючи в нас воїна, який все переможе. Створіть свій плейлист для здоров'я і сили і слухайте на здоров'я.

По-друге, фізична активність.

1.Щоб розслабити тіло використовуйте парадоксальне рішення - напружтеся ще сильніше.

2. Танці під вашу улюблену музику, і музика сама як ліки, і рухи то різкі, то плавні допомагають скинути напругу

3. Прогулянки на природі, це хороший варіант не тільки зняти стрес, але і зміцнити здоров'я

По - третє, творчість.

1. Малюйте  картини.

2.Створюйте картини з тканини. Коли усвідомлюєте, що тривога одержує  верх над логікою - знайдіть будь-які шматочки тканини, мереживо і на звичайний клей робіть гармонійні для вас картини здоров'я. Навіть не помітите, як кардинально ваше стан стабілізується.

3.Малюнки на каменях. Метод прекрасний і цікавий: будь-який камінь, що знайшли на вулиці, потрібно добре відмити і за допомогою акрилових фарб створити на ньому необхідний малюнок, наприклад, геометричний візерунок або зображення кам'яної фортеці. Сам камінь - це про надійність, а інтеграція з ним підсвідомо створює відчуття впевненості.

І в четверте, заповнюйте себе ресурсами:

Читання: книг, віршів. Читайте те, що вам подобалося в дитинстві і юності. Це занурить вас в давно забуті і дуже приємні відчуття, подаруйте собі їх просто так.

Спілкування: переходимо усім світом в онлайн спілкування. Спілкуйтеся по відео. Підтримуйте контакти з людьми які вас заспокоюють. Якщо така людина Ви, поділіться своїм спокоєм.

Критичне мислення: Критично дивіться на те, що відбувається навколо. Записуйте факти, які підтверджують, потім запишіть факти, які показують хибність думки. І не забувайте написати, а як насправді.

А ще звичайно ж використовуйте гумор. Гумор як психологічний захист і як ресурс. Жартуєте - придумуйте жарти, слухайте нові.

Адекватність зараз дуже цінний ресурс! Так, мати на увазі вірус та інші кризи важливо. Створювати для себе більш безпечну психологічну середу, мити руки, зміцнювати імунітет, ввести інформаційний детокс і т.д.

 Важливо змістити фокус на те, що знаходиться в зоні нашого контролю і впливу. Робити те, що  можети робити. Подбати про їжу, питво, ліки, роботу. Про  заняття, якими ви можете займатися в разі ізоляції. Про оплачені рахунки, щоб не залишитися без зв'язку. Про екологічному (а не токсичному) оточенні, з ким ви можете розділяти ці важкі часи.

Живіть довго і будьте здорові.
Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України

Дистанційна освіта на Класній оцінці
Педагогічна преса Національна дитяча гаряча лінія


----------------------------------------------------

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання